Rüyada Kapıyı Açık Görmek Yeni Gelişmelere Delalet Eder, Dikkat!

RÜYADA KAPI GÖRMEK

Rüyasında kapı gören kişinin, hayatı ile alakalı bir dönemece girdiği ve en mantıklı kararı verip kapıya yönelmesi gerekmektedir şeklinde tabir edilir. Çünkü rüyadaki bu kapı kişinin tadacağı yeni yaşantıları, tanışacağı yeni insanların olumlu etkileri, kişinin kazanacağı yeni bir tecrübe ve bakış açısı anlamına gelmektedir. Bir başka görüşe göre, rüyadaki kapı; kadına delalet eder. Kişinin hayatına almak için çabalayacağı ve uğrunda her şeyi yapmaya layık bulacağı bir kadının varlığına yorulur.

RÜYADA KAPIYI AÇIK GÖRMEK

Rüyasında açık bir kapı gören kişi, rüyasını; ucu açık düşüncelerine yani üzerine ekleme yapıp geliştirebileceği düşüncelere sahip olduğuna, hayatında yenilikler yapmaya hazır olduğuna ve yeni bir ilişkiye hazır olduğuna yormalıdır. Aynı zamanda hiç beklemediği bir kısmetin en erken zamanda ayaklarının dibinde biteceğine ve başını döndüreceğine yorulur.

Çok Önemli Not: Bu rüya size çok önemli ilahi mesajlar verir. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir.

1. Maddi kazancınızı arttırmak, daha zengin yaşamak istiyor musunuz?

2. Herkesin sevgisini ve saygısını kazanmak istiyor musunuz?

3. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunmak istiyor musunuz?

Bu ilahi mesajlar bizi Allah’a dua etmeye davet eder. İşte tam da bu noktada şifa duaları, dilek duaları, hacet duaları, kısmet ve başarı duaları gibi hayatın her alanı ilgili yüzlerce etkili duayı bir arada görmek istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları adlı eseri incelemenizi tavsiye ediyoruz. 

Esere ulaşmak ve hemen indirip okumak için tıklayınız.

RÜYADA KAPIYI ARALAMAK

Rüya sahibinin şansını kendi elleriyle yakaladığına, çok bereketli bir haftaya gireceğine, önüne çıkan fırsatları kaçırmayacağına, ani parlama sonucu hayat enerjisinin yükseleceğine ve hep lider konumunda olacağına yorulur.

Eğer kişi kilitli bir kapıyı aralıyorsa; çekeceği sıkıntılardan ve stresli dönemden sonra emeğinin karşılığını kat be kat fazlasıyla alacağına yorulur. Bu gerek birini bekleyenin sevdasına ulaşması, evladını büyütenin hayırlı evlada yetişeceğine, ev yapanın evini saraya dönüştüreceğine veya gireceği sınavlardan istediği sonuçları alıp başarılı olacağına kadar çeşitli olumluluklara yorulabilir.

RÜYADA KAPIYI KAPALI GÖRMEK

Kişinin rüyasında gördüğü kapı kapalı ise; fikirlerinin kapalı olduğuna, geliştirilmeye kapalı düşüncelere girdiğine ve kendinin hayattan, toplumdan soyutladığına yormalıdır rüyasını. Çünkü kişi algısını kapatmış bir durumda, her gelen yeniliği ertelemektedir, insanların fikirlerini küçümsemekte ve önemsememektedir. Sırf bu yüzden değer verdiklerini de kaybetmeye başlayacak ve yalnız kalacaktır.

RÜYADA KAPIYI KAPATMAK

Kişinin kısmetlerini elinin tersiyle iteceğine, karşısına çıkan iş fırsatlarını değerlendirmeyeceği ve bile isteye mutsuzluğu seçeceğine yorulan bir rüyadır. Alimler; rüya sahibine, elindekilerin kıymetini bilmesi gerektiğini ve şükretmeyi öğrenip durumunu daha da iyiye götürmeye çalışması gerektiğini salık verirler.

RÜYADA KAPIYI KİLİTLEMEK

Rüya sahibi bir kapıyı kapattığını görüyorsa; hiç yapmaması gereken bir hata yapacaktır ve hayatının pişmanlığını yaşayacaktır şeklinde tabir edilen bir rüyadır. Rüyayı gören kendi davranışlarıyla karşısındaki ile arasında sürdürdüğü iletişimi yokuşa sürmüştür. Bozulan iletişimden geriye sadece pişmanlık kalacak ve rüya sahibi ne kadar çabalasa da geri dönüşü olmayacak bir duruma girecektir.

Ayrıca rüyayı görenin, bir kadının yüreğini kapattığına da yorulan bu rüyaya göre; rüya sahibi kadının yüreğini çalıp kendisine bağlayacaktır ve o kadını bütün arkadaşlarından, ailesinden uzaklaştırıp kendine bağlayacaktır. En sonunda da kadının beklentilerini yerine getirmeyerek, yüreği yarım bir kadın bırakacaktır ortada.

RÜYADA EV KAPISI GÖRMEK

Rüya sahibi rüyasında ev kapısı görüyorsa; gireceği bir ortaklıkta yüzünün güleceğine işarettir, bu rüya. Kişinin ortağı sağlam kişilikli, haram yemeyen, günah işlemeyen ve hak yemeyen biridir. Bundan dolayıdır ki kişi girdiği ortaklıkta helal kazanç elde edecektir ve bu kazancını en hayırlı şekilde ailesine harcayacaktır.

Ayrıca evin kapısının yandığını, kapandığını veya yıkıldığını gören kişi bir çok belaya karışacaktır şeklinde tabir edilir. Rüya sahibinin bulaştığı bu belalardan ailesinin de etkileneceğini unutmaması gerekmektedir ve buna göre davranmalıdır. Kişinin gördüğü evin kapısının zili veya tokmağı çalınıyor ve karşılığı geliyorsa; rüya sahibinin dualarının kabul olduğuna yorulmalıdır.

RÜYADA SOKAK KAPISI GÖRMEK

Rüyada görülen sokak kapısı istenilen kadınla evlenmeye delalettir. Rüya sahibi kapıyı tamir ediyorsa veya kapatıyorsa karısına sabır göstereceğine evliliğini korumak amacıyla hareket edeceğine yorulur. Fakat gördüğü sokak kapısı açık kalıyorsa kendi de kapatmıyorsa, kapı yıpranıyor ve yıkılıyorsa veya rüya sahibince açık bırakılıyorsa, karısını ihmal edeceğine, karısını sevmeyeceğine ve sabırlı davranmayıp evliliğini koruyamayacağına yorulur.

RÜYADA CAMİ KAPISI GÖRMEK

Rüyada görülen cami kapısı, hakim bir kadına, toplumsal konularda söz hakkına ve kişinin asıl saadeti yakalayacağına yorulur. Rüya sahibi evlenmeyi düşünen bir erkekse kendisini çekip çevirecek, her türlü ihtiyacına cevap verebilecek bilge bir kadınla evliliğine yormalıdır rüyasını. Aynı şekilde toplumda statü sahibi birinim gördüğü bu rüya o kişinin artık toplumda söz hakkına sahip olacağına, toplulukları peşinden sürükleyebilecek şekilde etkin bir konuma geleceğine yorulur. Rüyayı gören kişi yalnızlığından bitap düşmüş bir mutsuz ise rüyasını, kazanacağı din kardeşlerine ve bu mümin kardeşlerinin onu koruyacaklarına hiçbir zaman kendisini yalnız bırakmayacaklarına yormalıdır rüyasını.

RÜYADA HAMAM KAPISI GÖRMEK

Rüyanızda gördüğünüz hamam kapısını, temiz ve sıcak bir hayatınızın olacağına yorabilirsiniz. Tabii aynı zamanda alimlerimizce bu rüya sıcak huylu, titiz ve sevecen bir kadının varlığına da yorulmaktadır.

RÜYADA HAN KAPISI GÖRMEK

Rüyasında han kapısı gören kişi rüyasını, sosyalleşip çok geniş bir çevre edineceğine aynı zamanda kendisi kadar matrak ve sosyal bir kadınla birlikte olacağına yormalıdır rüyasını. Alimlerin yaptığı bir diğer farklı tabire göre; kişinin ticari anlamda uluslar arası ilişkiler kuracağı ve insanlarla evrensel değerlerde ilişkiler girip üretim yapacağına yorulmalıdır.

RÜYADA KALE KAPISI GÖRMEK

Kişinin tarihsel döngüde ses getirip unutulmayacak ve temel taş olarak nitelendirilecek adımlar atacağına yorulur. Kişinin derin uğraşları sonucunda bulacağı bir buluşu, üreterek yazdığı bir yazının tarihin sayfalarında en koyu biçimde yazılacaktır şeklinde tabir edilir.

RÜYADA HASTANE KAPISI GÖRMEK

Rüya sahibi gördüğü hastane kapısını, vücuduna yerleşen çok güçlü bir hastalığa yormalıdır. Kişi uğraş verdiği bir işin olumsuz etkilerinden dolayı hastalık kapmış ve hastalanmaya başlayacaktır. Kaptığı o mikroplar kişinin sadece vücudunu hasta etmez aynı zamanda beynini de hasta edip düşüncelerini hastalıklı fikirlere dönüştürür.

RÜYADA ODA KAPISI GÖRMEK

Rüya sahibi gördüğü oda kapısını kendisi ile alakalı durumlara yormalıdır. Çünkü görülen oda kapısı direk kişinin eşi ile alakalıdır. Eğer odanın kapısı açık ise kişinin; partneri kendisini arzuluyor, fikirlerini ve düşüncelerini kendisine açmıştır ve rüya sahibine sonsuz saygı göstermektedir. Eğer odanın kapısı kapalı ise bir taraf çok sevdiği halde öbürünün sevgisi hep havada kalıyordur şeklinde tabir edilen bir rüyadır.

Odanın kapısı kirli ve yıpranmış görünüyorsa; partnerlerden veya eşlerden biri diğerine olan sevgi duygusunu kine ve nefrete dönüştürmüştür, hatasını yakalamayı bekliyordur şeklinde tabir edilir. Alimler rüya sahibine hayatındakini iyi tanıması gerektiğini ve tam anlamıyla emin olduktan sonra adım atması gerektiğini salık verirler.

RÜYADA KAPIYA GELMEK

Rüya sahibi kendi kapısına kadar geliyorsa ev halkından özür dileyeceği, pişman olacağı bir şeyler yapacağına delalet eder. Eğer kişi kapısına geldiği halde geri dönüyorsa ve kapıya dokunmuyorsa, ailesinden utanmaktadır ve özür dilemeyecektir. Ailesini kendi haline bırakacak ve sahiplenmeyecektir, sorunlarını kendi başlarına çözmelerini isteyecektir çünkü kendisi hiçbir şekilde müdahale etmeyecektir.

Aynı şekilde kişi kapısına başkalarının geldiğini görüyorsa bu rüyasına dikkat kesilmelidir. Çünkü rüyası, evine birilerinin dadandığını, ailesini birilerinin rahatsız ettiğini veya evdeki kadın ve kızlara birilerinin sarkıntılık ettiğini gösterir bu rüya.

RÜYADA BİRDEN ÇOK KAPI GÖRMEK

Kişi rüyasında birden çok kapıyı bir arada görüyorsa, bu rüyasını; kazancının arttığına yorabilir. Fakat kapılar azaldıkça kazanç da azalacaktır ama kişi azalan kazançla da geçinebilecektir, kapılar artarsa kişinin kazancı artacaktır ve artan kazancını doğru şekilde kullanacaktır şeklinde yorumlanır. Kişi ev içinde birden çok kapı görüyorsa, rüyasını aile içinde birden çok kişinin etkililik gösterdiğine yormalıdır. Aile reisi kavramı kalmamıştır ortada çünkü herkes bir aile reisi gibi davranmaktadır.

RÜYADA DÜŞMÜŞ KAPI GÖRMEK

Rüya sahibinin gördüğü düşmüş kapının hangi kapı olduğuna göre değişik yorum gerektirir. Mesela düşen bir evin kapısı ise o evde hastaların çoğaldığına ve hatta ölümün eve yaklaştığını yorulur. Aynı şekilde düşen bir sokak kapısı ise, kişinin ailesinin etrafında kol gezen kötü düşünceli, ruhlara ve tehlikeli insanlara yorulmalıdır. Yere düşen bir cami kapısı ise toplumun dine saygısı kalmadığı ve Müslümanlığın o toplulukta devam etmeyeceği anlamına gelmektedir.

RÜYADA BİR KAPIDAN GİREMEMEK

Kapının akıbeti her ne olursa olsun, kapı hangi kapı olursa olsun eğer kişi gördüğü ve içinden geçmek istediği kapıdan giremiyorsa, rüyasını çok istediği bir konuda beklediği devlet desteğini göremeyeceğine yormalıdır. Kişi yasal anlamda hiçbir destek görmeyeceği gibi yasal hiçbir hakka da sahip olamayacaktır şeklinde yorulur.

RÜYADA KAPICI GÖRMEK

Rüya sahibinin sırlarına erişecek, eli kolu olacak ve kendisinin her işine koşturacak birinin varlığına delalet eder. Rüya sahibinin hastalığında kendisine bakacak ve koruyacak kadar yakın olacak birine ve yasal anlamda güvenini sağlayacak birine delalet eder.

RÜYADA ANAHTARLA KAPIYI AÇMAK

Rüyasında elindeki bir anahtarla kapıyı açan kimse, rüyasını; çok kolay bir şekilde erişeceği bilgiye, insanların yardımlarıyla çok önemli yerlere geleceğine, hayatında hiçbir zaman çok fazla emek harcamasına gerek kalmadan istediğine ulaşacağına yormalıdır. Fakat unutulmamalıdır ki başkasının çıkardığı yerden sadece düşersin, inemezsin.

RÜYADA DAR KAPIDAN GEÇMEK

Rüyasında yeterince geniş olmayan dar bir kapıdan içeri giren kişi, rüyasını; görünürde kolay olan bir hedefine zorlanarak ulaşacağına, evleneceği kişiyle sorunlar yaşayarak evleneceğine, geçmeye çalıştığı sınavdan zorlanarak geçeceğine ve konuşarak anlaşmaya çalıştığı biriyle kavga ederek anlaşmaya başlayacağına yormalıdır. Çünkü kapının daralması insanın ufkunun, ruhunun daraldığının da göstergesidir. Bu yüzden kişi sağlıklı ilişkiler kuramaz ve zorlanır duruma gelir.

RÜYADA GÖKYÜZÜNDE KAPI GÖRMEK

Rüyasında gökyüzünde kapı gören kişi ettiği duaların kabul olduğuna, ilahi bir varlık amacı kazandığına, ibadetlerini eksiksiz gerçekleştirdiğine ve bütün bunların karşılığını daha şimdiden aldığına yormalıdır rüyasını. Tabii eğer gökyüzü masmavi ise bu tabir doğrudur. Fakat gökyüzü bulutlu ve karanlık bir şekilde görülüyorsa, kişi yaptığı ibadeti sorgulamalı öz eleştirisini yapmalıdır şeklinde de tabir edilir.

RÜYADA MİSAFİRE KAPI AÇMAK

Rüyasında gelen bir misafirine kapıyı açan kimse rüyasını; gelen her kim olursa olsun karşısındakine hiç zorluk çıkarmadan kendini açacağına yormalıdır. Kişi gelene sorgulamadan, gözlemlemeden ve tanımadan benliğini açıp duygularını, fikirlerini ve arzularını bağışlayacaktır maalesef. Kişinin tedbiri elden bırakmaması gerekmektedir.

RÜYADA TAHTA KAPI GÖRMEK

Rüya sahibi gördüğü kapı nerenin olursa olsun eğer tahta bir kapıysa, gördüğü bu rüyasını; karşılaşacağı insanlar veya olaylar karşısında düşünceleri biraz geleneksel kalacağına ve pek de sağlam düşünceleri olmayacağına, sığ savunmalara yapacağına yormalıdır. Kişi klişe bulunacaktır karşısındakilerce.

RÜYADA DEMİR KAPI GÖRMEK

Kişi rüyasında gördüğü demir kapıyı; hayatında denk geleceği insanlar ne kadar güçlü, ahlaklı ve zeki olurlarsa olsunlar kişi onlara karşı eğilip bükülmeyecek ve kendini koruma altına alacak, hatta yeri geldiğinde eksikliği olan konularda bile karşı tarafa üstünlük saplayıp, manipüle edebilecektir şeklinde tabir etmelidir.

Aşağıda bulunan tabirler de ilginizi çekebilir:

Rüyada Kanser Olduğunu Görmek Her Zaman Musibet Anlamına Mı Gelir? Okuyun, Öğrenin!

Rüyada Kapalı Kişi Görmek Çevrenizden Birine Çok Dikkat Etmeniz Gerektiğine Yorumlanır!

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir